NYOMDAIPARI ABC, DE CSAK ALAPFOKON...

 
Az ív méretekről általánosságban
  • Ív méretek

    Ezek a leggyakrabban használt méretek

    • DIGITÁLIS
      SRA3
      320x450mm
      max: 330x480mm
      "A"-s papír
      A0
      841x1189mm
      A1
      594x841mm
      A2
      420x594mm
      A3
      297x420mm
      A4
      210x297mm
      A5
      148x210mm
      A6
      105x148mm
      A7
      74x105mm
      "B"-s papír
      B1
      707x1000mm
      B2
      500x707mm
      B3
      353x500mm
      B4
      250x353mm
      B5
      176x250mm
      B6
      125x176mm
      Boríték
      C6
      114x162mm
      C5
      162x229mm
      LC5
      162x229mm
      LA4
      220x110mm
      TC4
      229x324mm
  • Egyéb általánosan használt méret:
    • Névjegykártya méret: 90x50mm
    • Bankkártya méret: 86x54mm
    • Kártyanaptár méret: 70x105mm vagy 75x105mm
  • A fenti méretek standard méretek, természetesen ezektől el lehet térni!
    Íves nyomtatásnál (névjegykártya, füzet, kiadvány, szórólap stb) a maximális nyomtatható méret 314 x 444 mm amelynek a kifutót is már tartalmaznia kell. A nyomtatónk képes 330 x 480 mm-es anyag nyomtatására is, amennyiben nagyobb méretre lenne szükség, de ehhez nem tartunk raktáron alapanyagot, minden esetben egyedi megrendelés alapján nyomtatunk ekkora méretben.

Kötészeti kisokos...

...az alapoktól hogy mindent érts.
A nyomtatás után az anyagok a kötészetre kerülnek. A kötészeten végezzük el az összes utómunkát, amikre csak a megrendelőinknek igénye van. Ezek az utómunkák nem csak a digitális utómunkákat sorolja fel hanem az ofszet eljárás során használhatókat is.

 
  • VÁGÁS

    A kinyomtatott ívekre gyakran több garnitúra is felfér az adott anyagokból (pl. névjegykártyából 24db stb.), ezért a vágógépünk segítségével szabdaljuk fel azt a végső méretére.

  • BIEGELÉS, HAJTÁS

    Prospektusokat, katalógusokat bizonyos papírvastagság felett (általában 160g) biegeljük, aminek köszönhetően az anyag nem törik ki és szépen, könnyen hajtható lesz.

  • RITZELÉS

    Az öntapadós címkék, etikettek vágása helyett ritzeljük. A papír alapú öntapadók, vinyl alapú öntapadók (műanyag) felületi bevágását kézzel vagy akár géppel is el tudjuk végezni. A gépi vágással nem csak egyenes vágást hanem forma vágást is tudunk készíteni.

  • NYITÓ RITZELÉS

    Nyitó ritzelésnek azt az eljárást nevezzük amikor az öntapadós matricákat a hátoldalról ritzeljük, azaz a hordozót átvágjuk ezzel biztosítva a könnyű hordozó levételt. Ezt a méretre vágott öntapadók esetében ajánlott kérni.

  • STANCOLÁS

    Abban az esetben használuk amikor a készterméket egyenes vágással nem lehet készre gyártani. Gyakorlatilag kötöttségek nélkül lehet bármilyen formát használni, ám azért itt is vannak kötöttségek. E eljárás másik előnye, hogy abban az esetben ha a készterméket biegeli (jellemzően mappáknál) vagy perforálni kell úgy egyetlen szerszám tartalmazhatja ezeket és így egy lépésben elvégezhető minden művelet.

  • PERFORÁLÁS

    Sorszámok, jegyek egyszerű eltépése érdekében az íveket perforálni szoktuk. A perforálás során egy sormintát vágunk a papírlapba, amely megkönnyíti a letépést.

  • SPIRÁLOZÁS

    Műanyag és fém változata létezik. Előbbi előnye, hogy a spirálozott anyag lapjai a spirál rongálás nélküli szétnyitásával cserélhetőek. Utóbbiból cégünk az ikerspirált tartja, ez elegánsabb, tartósabb, a vastagabb kötegeket is biztosan egyben tartja, de szétnyitás után sajnos nem használható fel újra. Fehér, fekete és ezüst színben állandóan van készleten. Noha sokan nem kedvelik irodai jellege miatt, stílusos tervezéssel a kreatív papírokkal különlegesen szép, exkluzív kompozíció lehet.

  • IRKATŰZÉS

    A több oldalas kiadványokat (füzetek, étlapok, brosúrák) a gerinc mentén történő irkatűzés segítségével kapcsoljuk össze.

  • SAROKLEKEREKÍTÉS

    A lapok sarkainak lekerekítése (pl. kártyanaptárnál). Hasznos lehet laminált anyagoknál (pl. nyakba akasztott pass vagy kitűző), ahol a merev műanyag sarok bántóan hegyes lehet.

  • FÓLIÁZÁS

    Matt vagy fényes felületvédelem (30-40 mikron), óvja a nyomatot az koszolódástól vagy a gyakori használat miatti kopástól, a kéz nedvessége miatti elrongyolódástól (különösen gyakran használt kiadványoknál, mint könyv- vagy füzetborító, mappa, spirálozott anyag borítója stb.). A fényes fóliázás kiemeli a színeket, mélyíti a fotókat, ezért inkább reklámanyagokhoz használjuk, a matt fólia tompítja a színeket, de nagyon elegáns lesz tőle. Manapság már létezik SOFT TOUCH fólia is mely érzetre bársonyos hatást ad. Matt fólia esetén további utómunka lehet az UV forma lakk, mely egy fényes lakk és így emel ki részleteket a késztermékből.

  • LAMINÁLÁS

    Matt vagy fényes. Vastagabb és merevebb mint a fóliázás, ezért nem hajtogatható. Ez jellemzően tasak laminálás, mely különböző méretekben van. Jellemzően 100, 125, 175 micron de van 250 micronos kivitelben is.

  • UV FORMALAKK

    Az egyik legismertebb és legalkalmazottabb felület kezelési eljárás. Matt fólia esetén alkalmazzák az UV forma lakkot, mely egy fényes lakk és így emel ki részleteket a késztermékből. Nem feltétlenük lell látható részeket kiemelni elég ha csak a fényesség ad játékosságot nyomatunknak.

  • HIBRID EFFEKT LAKK

    Ez egy különleges lakkozási eljárás mely során egyes részek rücskössé válnak, így emelve ki részeket.

  • DOMBOR LAKK

    Ebben az esetben a lakkozásnak felülete lesz mely tapintással jól érzékelhető, kellően kiemelkedik a nyomatból.